Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Od 4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Dzwonią wyłącznie z numeru 22 828 88 88.
Ze względu na panujący stan epidemii wywiady bezpośrednie nie są realizowane aż do odwołania. Oznacza to, że nikt nie zapuka w tej sprawie do Państwa drzwi. A jeśli zapuka ktoś, kto będzie podawał się za rachmistrza spisowego, to może być to oszust! Nie wpuszczajmy go do mieszkania ani nie udzielajmy żadnych informacji. Jeśli podejrzewają Państwo, że ktoś podszywa się pod rachmistrza, jak najszybciej skontaktujcie się z policją.


Jeśli przed 4 maja br. już się spisaliście przez Internet lub telefonicznie, nikt nie będzie do Państwa dzwonił w tej sprawie.
Pamiętajcie, że możecie Państwo sprawdzić tożsamość rachmistrza na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.


Jeśli zweryfikowaliście Państwo rachmistrza i jesteście pewni, że dzwoni do Państwa w celu przeprowadzenia spisu, pamiętajcie, że zgodnie z ustawą nie możecie odmówić podania mu danych.
Warto zapoznać się zawczasu z zakresem pytań spisowych na stronie www.spis.gov.pl.


Rachmistrz nie zapyta Was o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Jeśli je Państwo usłyszą – to może wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Sprawę należy niezwłocznie zgłosić na policję.


Apelujemy o ostrożność. Pomóżmy również osobom starszym bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy.

 
 
facebook