Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
zielona szkoła w Rewalu

Nasze dzieci wróciły z niezapomnianej "Zielonej Szkoły" w Rewalu! Po dwóch tygodniach pełnych przygód, nauki i niezapomnianych chwil nasi uczniowie powrócili pełni energii i z uśmiechami na twarzach. 

Dnia 23 września 2023 roku  36 uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wyruszyło na niezapomnianą przygodę "Zielonej Szkoły" do urokliwej nadmorskiej miejscowości - Rewal. Ten wyjątkowy wyjazd był możliwy dzięki hojnym środkom w kwocie 121 520,00 zł pozyskanym przez Gminę Kotla od Fundacji KGHM Polska Miedź. Dodatkowo gmina sfinansowała z budżetu gminy wynagrodzenie nauczycieli.

dzieci na basenie

Minął kolejny wspaniały dzień w ramach przygody na Zielonej Szkole! Dzieci korzystały z basenu, relaksowały się na plaży oraz bawiły się na świeżym powietrzu. To tylko niektóre z wielu niezapomnianych chwil, które urozmaiciły ich dzień!

uczestnicy zielonej szkoły
W tym roku trzecioklasiści wyjechali na zieloną szkołę do Rewala. Przypomnijmy, że Fundacja KGHM Polska Miedź udzieliła wsparcia Gminie Kotla już po raz 12.
Gmina Kotla pozyskała blisko 122 tysiące złotych i dodatkowo pokryje koszt wynagrodzenia nauczycieli.

- „Plażowanie we wrześniu? No pewnie!  Tak aktywnie rozpoczęliśmy zieloną szkołę! Bursztynowy szlak poprowadził nas dziś do Niechorza.  Widoki z latarni morskiej były niezwykłe, a podróż kolejką wąskotorową okazała się świetną przygodą”  -  czytamy na profilu facebook Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli.

jadą na zieloną szkołę

Wspaniałe wiadomości! Uczniowie klas 3 właśnie jadą na Zieloną Szkołę do Rewala!

To dla nich czas pełen nauki, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu z nich to pierwsza taka przygoda, więc życzę im mnóstwo radości, nauki i niezapomnianych chwil! W Ośrodku Wczasowym Tasarz  w Rewalu uczestnicy będą mieli dostęp do licznych udogodnień, takich jak: duża, słoneczna jadalnia z pyszną, urozmaiconą kuchnią, basen kryty z ciepłą wodą i jacuzzi, stoły do ping-ponga, boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, sala dyskotekowa, kawiarnia z lodami i słodkościami, dużo terenu zielonego  z placem zabaw. Dodatkowymi atrakcjami będą wycieczki do Pogorzelicy, Dziwnowa, Trzęsacza i Międzyzdrojów.

- Jestem przekonany, że nasze dzieci będą miały niezapomniane i pełne przygód doświadczenie podczas tej Zielonej Szkoły!- mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Na Zieloną Szkołę jedzie aż 36 uczniów, a koszt wyjazdu wyniesie ponad 121 520 zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacja KGHM Polska Miedź. Dodatkowo Gmina Kotla pokryje koszt wynagrodzenia nauczycieli.

podpisanie umowy. wykonawca z wójtem

Informujemy, że Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski podpisał umowę z wykonawcą, Biurem Usług Turystycznych SPORTUR Irena Dybczyńska z Głogowa na zorganizowanie Zielonej Szkoły dla dzieci z terenu Gminy Kotla w roku szkolnym 2023/2024! Zielona Szkoła odbędzie się w okresie od 23.09.2023 r. do 07.10.2023 r.
Miejscowość: Rewal
Ośrodek: Ośrodek Wczasowy Tasarz
Na Zielone Szkoły wyjedzie 36 dzieci z klas trzecich wraz z opiekunami. Do ich dyspozycji będą przestronne pokoje z balkonem oraz łazienką.
Koszt wyjazdu uczniów wyniesie ponad 110 tys. zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź. Dodatkowo Gmina Kotla pokryje koszt wynagrodzenia opiekunów dzieci.

 
 
facebook