Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
zielona szkoła-trzecioklasiści

Trzecioklasiści ze szkoły w Kotli wyjechali na Zieloną Szkołę do Ustronia Morskiego. Wyjazd sfinansowała Fundacja KGHM Polska Miedź w wysokości 108 500 złotych. 
fundacja_kghm

trzecioklasiści z opiekunami nad morzem

Uczniowie klas trzecich wyjechali na dwutygodniową Zieloną Szkołę do Ustronia Morskiego. Wyjazd sfinansowała Fundacja KGHM Polska Miedź w wysokości 108 500 złotych. Zielona Szkoła jest niezwykłym przeżyciem dla młodych mieszkańców naszej Gminy, dzieci uczęszczają na plażę oraz biorą udział w zajęciach lekcyjnych.

wyjazd na zieloną szkołę

W sobotę (16.10) uczniowie klas trzecich wyjechali na dwutygodniową Zieloną Szkołę do Ustronia Morskiego. Wyjazd sfinansowała Fundacja KGHM Polska Miedź w wysokości 108 500 złotych. Podczas pobytu prowadzone są zajęcia lekcyjne, a także zorganizowano dzieciom mnóstwo atrakcji.
„Fundacja KGHM Polska Miedź udzieliła wsparcia Gminie Kotla na ten cel już po raz 10. Koszt pobytu jednego ucznia to 3 100 złotych. Życzę Wam udanego pobytu”- mówił Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

dotacje i niskooprocentowane pożyczki dla rolników w dwuczęściowym naborze wniosków programu agroenergia

Ruszył program zaadresowany do rolników, małych i średnich przedsiębiorstw rolniczych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu będzie realizował część 1 programu na terenie województwa dolnośląskiego, ze środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym. Program realizowany będzie do 2027 roku.
Więcej informacji pod adresem:
https://wfosigw.wroclaw.pl (przekierowanie)

Krzekotówek siłownia pod chmurką

Zakończyliśmy prace związane z budową siłowni zewnętrznych, a to wszystko dzięki kolejnym pozyskanym środkom. Gmina Kotla na zakup urządzeń pozyskała środki z Fundacji KGHM Polska Miedź w kwocie 150 tysięcy złotych. Z kolejnych urządzeń na świeżym powietrzu mogą korzystać mieszkańcy Kozich Dołów, Sobczyc, Chociemyśli, Krzekotówka, Skidniowa, Cebra i Głogówka.
- Bardzo dużym plusem siłowni na świeżym powietrzu jest to, że może z nich korzystać każdy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości posiadania urządzeń do ćwiczeń w domu.– informuje Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

 
 
facebook