Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
dzieci na zielonej szkole

33 uczniów ze szkoły w Kotli powróciło już z Zielonej Szkoły w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy zostali zakwaterowani w komfortowo wyposażonych pokojach w hotelu „Bornit”, gdzie mieli do dyspozycji Centrum Rekreacji (basen pływacki, strefa wodnych zabaw), plac zabaw, bilard, kręgle i piłkarzyki. Pobyt  na zielonej szkole urozmaicony był dyskotekami, ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz dwiema grami terenowymi w pobliskich lasach. W trakcie zielonej szkoły dzieciom zorganizowano wiele innych atrakcji, t.j..: wyprawa do Królestwa Ducha Gór, zwiedzanie domu Carla i Gerharta Hauptmanów, zwiedzanie i udział w warsztatach szklarskich w „Leśnej hucie” w Szklarskiej Porębie, wycieczka do Świeradowa Zdrój – udział w grze miejskiej „Świeradów Zdrój – detalami opowiedziany”, wjazd gondolą na Stóg Izerski oraz pobyt w Dinoparku w Szklarskiej Porębie.                 

uczestnicy zielonej szkoły

Moc atrakcji na Zielonej Szkole. Połowa Zielonej Szkoły za nimi. Piątkowym ogniskiem uczniowie rozpoczęli weekendowe przygody. Za nimi również fantastyczna gra terenowa. Uczestnicy zielonej szkoły przemierzali górskie szlaki zdobywając kolejne punkty bazowe. Emocje sięgały zenitu, a zabawa była przednia. Sobotni wieczór zakończono dyskoteką. Niedziela upłynęła na sportowo. Gościli w rowerowej strefie PKO. Rowery, słońce, zabawy wypełniły całe przedpołudnie, a koktajle smakowały szczególnie - aby go zrobić należało pedałować! Sił starczyło na zabawy na basenie i wieczorne kino.

dzieci z zielonej szkoły

Dzieci z zielonej szkoły odwiedziły Dom Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

25 września  33 uczniów naszej Szkoły Podstawowej w Kotli wyjechało na zieloną szkołę do Szklarskiej Poręby. Zaplanowano dwutygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Górski klimat, świeże powietrze doskonale wpłynie  na poprawę zdrowia naszych dzieci.

„Koszt wyjazdu uczniów wyniesie ponad 122 tys. zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym.” – wyjaśnia Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla. Dodatkowo Gmina Kotla pokryje koszt wynagrodzenia opiekunów dzieci.

W tym roku obecni trzecioklasiści już 25 września wyjadą na zieloną szkołę w górach. Zaplanowano dwutygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Karkonoszach. Górski klimat, świeże powietrze doskonale wpłynie  na poprawę zdrowia naszych dzieci.

W czasie pobytu uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach lekcyjnych jak również w szeregu atrakcji  takich jak spacery po górach, wycieczka do Dino Parku, ognisko, dyskoteki. Dzieci będą miały dostęp do Centrum Rekreacji gdzie mieści się sala fitness,  basen, zjeżdżalnie, masaże podwodne i punktowe.

 
 
facebook