Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
remontują urząd gminy w Kotli

Trwają prace rozbiórkowe, a także wykonywane są prace konstrukcyjne związane z rozbudową nowej części urzędu, w tym m.in. szybu windowego.
Przypominamy, na przebudowę obiektu pozyskaliśmy dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Urząd Gminy Kotla w Kotli

Prace ruszyły! Tak obecnie wygląda Urząd Gminy przy ul. Głogowskiej w Kotli. Przypominamy, modernizujemy dwa kluczowe budynki użyteczności publicznej w Kotli w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to jest Gminny Ośrodek Zdrowia w Kotli i Urząd Gminy w Kotli.
- „Inwestycja polega na termomodernizacji obu budynków wraz z wymianą źródła ciepła, montażu instalacji fotowoltaicznej na obu budynkach celem zwiększenia efektywności energetycznej budynków poprzez wytwarzanie energii elektrycznej z OZE. Budynki będą nowoczesne i zyskają nową przestrzeń. Gdy zakończą się prace ośrodek zdrowia zajmować będzie całe piętro i nie będzie już dzielił tych pomieszczeń z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Ten będzie przeniesiony na dół, gdzie również funkcjonować będzie dalej Klub Seniora. Za to w powiększonym budynku urzędu znajdzie miejsce Referat Wodno – Ściekowy oraz Biuro Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej które jako jedyne nie mieściły się w budynku na ul. Głogowskiej. Na pewno będzie funkcjonalniej i łatwiej dla pacjentów Gminnego Ośrodka Zdrowia jak i petentów Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej” informuje Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

podpisanie umowy. wykonawca z wójtem

Dzisiaj (17.03) Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla podpisał umowę z wykonawcą na modernizację dwóch kluczowych budynków użyteczności publicznej w Kotli. Kompleksowa modernizacja obu budynków: Gminnego Ośrodka Zdrowia przy ul. Krzyckiej w Kotli i Urzędu Gminy przy ul. Głogowskiej w Kotli wykonana zostanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja kosztować będzie blisko 11 milionów zł.

droga w Zabielu

W Zabielu zakończono przebudowę drogi wewnętrznej o długości około 240 mb.
W ramach inwestycji wykonana została nowa nawierzchnia z asfaltu. Wykonawcą prac była firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A.
Wartość inwestycji wyniosła 160 295,57 zł i w kwocie 114 960,90 zł została sfinansowana środkami pozyskanymi przez Gminę Kotla z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”- dodaje Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

przebudowa drogi w Kotli

Na ulicy Słonecznej w Kotli praca wre. Drogowcy wczoraj (16.11) rozpoczęli układanie pierwszej warstwy asfaltu. W ramach prowadzonych prac wykonane zostanie 263 mb drogi o nawierzchni bitumicznej wraz ze zjazdami oraz 372 mb o nawierzchni tłuczniowej. Na miejscu pracują ciężkie maszyny.
- Planowana wartość inwestycji wynosi ponad 390 tysięcy złotych i zostanie w 96 % sfinansowana środkami pozyskanymi z zewnątrz – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.
Gmina Kotla pozyskała na ten cel 92 430,00 zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego z zakresu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 280 947,33 zł. Pozostała kwota w wysokości 16 827,29 zł stanowi wkład własny gminy.
Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa.

 
 
facebook