Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
droga w Zabielu

W Zabielu zakończono przebudowę drogi wewnętrznej o długości około 240 mb.
W ramach inwestycji wykonana została nowa nawierzchnia z asfaltu. Wykonawcą prac była firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A.
Wartość inwestycji wyniosła 160 295,57 zł i w kwocie 114 960,90 zł została sfinansowana środkami pozyskanymi przez Gminę Kotla z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”- dodaje Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

przebudowa drogi w Kotli

Na ulicy Słonecznej w Kotli praca wre. Drogowcy wczoraj (16.11) rozpoczęli układanie pierwszej warstwy asfaltu. W ramach prowadzonych prac wykonane zostanie 263 mb drogi o nawierzchni bitumicznej wraz ze zjazdami oraz 372 mb o nawierzchni tłuczniowej. Na miejscu pracują ciężkie maszyny.
- Planowana wartość inwestycji wynosi ponad 390 tysięcy złotych i zostanie w 96 % sfinansowana środkami pozyskanymi z zewnątrz – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.
Gmina Kotla pozyskała na ten cel 92 430,00 zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego z zakresu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 280 947,33 zł. Pozostała kwota w wysokości 16 827,29 zł stanowi wkład własny gminy.
Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa.

droga w Zabielu

W miejscowości Zabiele przebudowane zostały dwa odcinki drogi o nawierzchni tłuczniowej i szutrowej o długości 110 m i 71 m wraz z poboczem przepuszczalnym. W wyniku przebudowy odcinki zyskały nową nawierzchnię asfaltową i posiadają szerokość 3,50 m. Łączna wartość inwestycji wyniosła 108 594,28 zł i w całości sfinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa.

droga w Krzekotówku

W miejscowości Krzekotówek przebudowana została droga o nawierzchni tłuczniowej o długości 150 m wraz z poboczem przepuszczalnym. W wyniku przebudowy odcinek zyskał nową nawierzchnię asfaltową i posiada szerokość 3,50 m. Łączna wartość inwestycji wyniosła 71 306,30 zł i w całości  została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa. 

droga w Kozich Dołach

W miejscowości Kozie Doły przebudowana została droga o nawierzchni tłuczniowej i szutrowej o łącznej długości 85 m wraz z poboczem przepuszczalnym. W wyniku przebudowy odcinek zyskał nową nawierzchnię asfaltową i posiada szerokość 3,00 m. Łączna wartość inwestycji wyniosła 44 445,18 zł i w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa.

 
 
facebook