Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
przywitali nowy wóz strażacki

Wspaniała wiadomość! Grochowice właśnie przywitały swój wymarzony nowy wóz strażacki! Emocji nie było końca! To niesamowity uterenowiony samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO GBA 3/16, wyprodukowany w 2023 roku przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne "BOCAR" Sp. z o.o.  Wyposażony w dwuzakresową autopompę, maszt oświetleniowy, wyciągarkę, system zraszaczy oraz zestaw ADR - ten wóz to prawdziwa kopalnia funkcjonalności! 
Dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, środkom z budżetu Gminy Kotla, hojnej darowizny od Fundacji KGHM Polska Miedź oraz dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udało się zakupić ten pojazd. 

Jego wartość to aż 1 149 066 złotych - to znak, ile trzeba było zaangażowania, by dostarczyć Grochowicom ten nowy sprzęt! 

Teraz strażacy będą jeszcze lepiej przygotowani do akcji, co z pewnością przyczyni się do większego bezpieczeństwa mieszkańców gminy! 

O pozyskanych dofinansowaniach w łącznej wysokości 64 600 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (90%) i budżetu Gminy Kotla (10%) na zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej w ramach programu tzw. „Małego strażaka”, o którym pisaliśmy na początku lipca mówi TV Master.

Więcej informacji w TVMaster (przekierowanie)

https://www.tvmaster.eu/artykul/7380,usprawniona-pomoc

osp kotla

Wspaniała wiadomość! OSP Grochowice, Kotla i Chociemyśl otrzymały dofinansowanie w wysokości 90% wartości swoich zadań (58 140,00 zł dla trzech jednostek) w ramach tzw. „Małego strażaka” na zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej! 

Szczegółowe informacje na temat przyznanych środków dla poszczególnych jednostek to:

nowy sprzęt dla osp kotla

Jak już informowaliśmy jednostki OSP z naszego terenu otrzymały po 20 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, dzięki czemu OSP Kotla zakupiła m.in. węże, ubranie specjalne, buty i hełmy strażackie.
- Zakupiony sprzęt bez wątpienia przyczyni się to do poprawy warunków pracy naszych strażaków, zwiększy skuteczność prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, a tym samym poprawi bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

 
 
facebook