Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
mały strażak

Sprzęt za kwotę blisko 65 tys. zł trafił do naszych jednostek w ramach tzw. „Małego strażaka” na zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej! 

Szczegółowe informacje na temat przyznanych środków dla poszczególnych jednostek to:

przywitali nowy wóz strażacki

Wspaniała wiadomość! Grochowice właśnie przywitały swój wymarzony nowy wóz strażacki! Emocji nie było końca! To niesamowity uterenowiony samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO GBA 3/16, wyprodukowany w 2023 roku przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne "BOCAR" Sp. z o.o.  Wyposażony w dwuzakresową autopompę, maszt oświetleniowy, wyciągarkę, system zraszaczy oraz zestaw ADR - ten wóz to prawdziwa kopalnia funkcjonalności! 
Dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, środkom z budżetu Gminy Kotla, hojnej darowizny od Fundacji KGHM Polska Miedź oraz dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udało się zakupić ten pojazd. 

Jego wartość to aż 1 149 066 złotych - to znak, ile trzeba było zaangażowania, by dostarczyć Grochowicom ten nowy sprzęt! 

Teraz strażacy będą jeszcze lepiej przygotowani do akcji, co z pewnością przyczyni się do większego bezpieczeństwa mieszkańców gminy! 

O pozyskanych dofinansowaniach w łącznej wysokości 64 600 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (90%) i budżetu Gminy Kotla (10%) na zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej w ramach programu tzw. „Małego strażaka”, o którym pisaliśmy na początku lipca mówi TV Master.

Więcej informacji w TVMaster (przekierowanie)

https://www.tvmaster.eu/artykul/7380,usprawniona-pomoc

osp kotla

Wspaniała wiadomość! OSP Grochowice, Kotla i Chociemyśl otrzymały dofinansowanie w wysokości 90% wartości swoich zadań (58 140,00 zł dla trzech jednostek) w ramach tzw. „Małego strażaka” na zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej! 

Szczegółowe informacje na temat przyznanych środków dla poszczególnych jednostek to:

 
 
facebook