Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
zajęcia sks w naszej szkole

Gmina Kotla po raz kolejny zawarła umowę z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu, dzięki której 30 uczniów wróciło od stycznia na pozalekcyjne zajęcia sportowe w naszej szkole. Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego potrwają do końca roku, a uczestników podzielono na 2 grupy sportowe.

- W naszej szkole rozpoczęły się zajęcia sportowe z programu SKS (Szkolny Klub Sportowy), które mają na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe prowadzone są w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. SKS prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Kotli - informuje Wójt.

drużyna dziewcząt

Wczoraj (13.12) odbyły się w naszej szkole Półfinały Powiatu Głogowskiego w Minikoszykówce w kat. dziewcząt i chłopców. Gościliśmy zawodników z SP Serby, Jaczów i Jerzmanowa. Tak w kat. chłopców jak i dziewcząt zwyciężyli zawodnicy z naszej szkoły.

Wielkie brawa dla naszych drużyn!

Akademia piłki nożnej

W niedzielę (11.12)  rozegrano drugą edycję turnieju ,,mistrz 1x1" dedykowanej dla zawodników i zawodniczek Akademii Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego,  nagrody wręczyła Zastępca Wójta Gminy Kotla Kamila Suchocka- Szperlik. Do turnieju którego rywalizacja odbywała się w piłkarskiej klatce zgłosiło 28 osób. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych w których zwycięzcami zostali:

Akademia piłki nożnej drużyna

W sobotę (10.12) odbyła się dziesiąta edycja turnieju im. Zbigniewa Cichego pod patronatem Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. Tym razem było wszystko inaczej, zamiast dzikich drużyn były klubowe, zamiast trawy był parkiet, zamiast letniej aury była zimowa. W turnieju wzięły udział kluby partnerskie Chrobry, Gwardia i Zryw, a także z innych województw: lubuskiego i wielkopolskiego.

SKS

W Gminie Kotla już szósty rok (od 2017 roku) realizowano  w szkole podstawowej w Kotli projekt polegający na utworzeniu Szkolnego Klubu Sportowego.

- „Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie chodzą na dodatkowe zajęcia i rozwijają swoje sportowe pasje. W tym roku funkcjonowały 3 grupy zajęciowe, w sumie korzystało z nich 45 dzieci i zrealizowano 138 h zajęć sportowych i ogólnorozwojowych”- mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Szkolny Klub Sportowy dzięki porozumieniu Gminy Kotla z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu prowadzony jest przez nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły, a opłacany jest przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sale sportowe i sprzęt udostępniane są nieodpłatnie przez Gminę Kotla.

Już od stycznia 2023 r. planujemy kolejną kontynuację projektu.

 
 
facebook