Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
Krzysztof Skiba, Michał Konys

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne, my pomagamy 5-miesięcznej Marysi Drożdżyńskiej z Brenna. Marysia od urodzenia zmaga się z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni (SMA typu 1).
Pracownicy urzędu gminy spakowali nakrętki znajdujące się przy szkole w Kotli i przetransportowali je do Pana Michała Konysa z Głogowa, który pośredniczy w dalszym przekazaniu.
- „Jedna nakrętka, na pozór nic nie znaczy, ale dorzucając nakrętkę do nakrętki możemy zebrać ich wiele i zyskać w ten sposób fundusze na pomoc potrzebującym. Zawsze będę wspierał takie akcje”- mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Przypomnijmy, że pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Kotli pojawił się z inicjatywy naszej mieszkanki Małgorzaty Zinkiewicz, Wójt zrealizował ten pomysł dzięki porozumieniu z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie.
Opiekunami zbiórek przy szkole są nauczycielki Kinga Nomejko i Anna Skiba.

 
 
facebook