Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
plakat NIE nowotworom

Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski przy współpracy z Głogowskim Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, Fundacją Ronalda McDonalda oraz Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o.o. zapraszają dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zamieszkałe na terenie Gminy Kotla na profilaktyczne badania USG w ramach Ogólnopolskiego programu profilaktycznych badań ultrasonograficznych” – „NIE nowotworom u dzieci”.

Badanie dzieci z Gminy Kotla odbędzie się przy hotelu Qubus Pl. Konstytucji 3-go Maja 1 w Głogowie w dniach 30-31 marca br.

Program „Ronald McDonald Care Mobile” realizowany jest przy wykorzystaniu mobilnego punktu medycznego wyposażonego w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, przeznaczony do badań ultrasonograficznych. Diagnostykę wykonują radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu narządów jamy brzusznej i układu moczowo-płciowego. Rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki.

Na badanie będzie można zapisać dziecko wyłącznie 14 marca br. dzwoniąc, w godz. 08:00-15:00, pod numer telefonu 76 8318 361 (kontakt Barbara Rybak).

Aby usprawnić przebieg rejestracji dzieci na badania, prosimy o przygotowanie następujących danych:

Imię i nazwisko dziecka, PESEL, miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy.

BADANIE DZIECI JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNE I BEZBOLESNE. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

 
 
facebook