Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
strażacy z jednostek z terenu gminy Kotla

Dzisiaj (23.09) odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole. Na sygnał dwóch dzwonków wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły opuścili budynek szkoły i stanęli na boisku szkolnym – czyli w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Akcja  przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń. Łącznie ewakuowano 237 osób. -W przeprowadzeniu próbnej ewakuacji brały udział jednostki OSP z terenu naszej gminy. Celem próbnego alarmu było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku powstania zagrożenia i sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania, sprawdzenie umiejętności powiadamiania służb ratunkowych, a także praktycznie sprawdzenie planu i zasad ewakuacji. Dziękuję Ochotniczym Strażom Pożarnym z Kotli, Chociemyśli i Grochowic za przeprowadzenie ćwiczeń - mówi Artur Szlempo Komendant Gminny  Ochrony Przeciwpożarowej w Gminie Kotla.
Po przeprowadzonej akcji ewakuacji strażacy zademonstrowali swój sprzęt dla najmłodszych klas.

 
 
facebook