Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Coraz piękniej jest przy stawach w Głogówku. Wykonawca zakończył już większość prac i zostały do realizacji drobne prace porządkowe. Już teraz można podziwiać nowe pomosty, altankę, przebieralnię, ławki i leżanki oraz boisko do siatkówki plażowej. Brzeg stawu został wysypany piaskiem w celu utworzenia plaży, a dojścia do najważniejszych punktów zostały utwardzone.

Nadal góruje zieleń i na większości terenu została posiana trawa. W celu ochrony środowiska naturalnego prace prowadzone były pod nadzorem herpetologa i teriologa. Stawy zostały oczyszczone, a trzcina wykoszona. Aby nie dopuścić do nadmiernego rozrastania się roślinności wodnej, dziś stawy zostały zarybione amurem. Amur to gatunek ryby z rodziny karpiowatych, odżywia się głownie roślinnością wodną. Ryby zostały dostarczone  w plastikowych workach wypełnionych wodą i powietrzem i w dobrej kondycji trafiły do wody. Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z sołtysem sołectwa Głogówko Ireneuszem Ostapczuk osobiście wpuścili ryby do wody.

Na realizację tego zadania pozyskaliśmy środki unijne ze Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

tablica-stawy-glogowko

tablica-stawy-rfil

 
 
facebook