Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
droga w Głogówku

Wybudowano drogę wewnętrzną wraz z kanałem technologicznym na działce nr 54/7 w miejscowości Głogówko. Wartość robót wyniosła 309 070,65 zł. Droga wewnętrzna wykonana została z kostki brukowej na odcinku 125 metrów - informuje Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.
Zadanie dofinansowane było w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

droga w Dorzeczu

Kolejna miejscowość i kolejna zakończona inwestycja drogowa. Zakończono prace związane z przebudową drogi gminnej w miejscowości Dorzecze. Na odcinku ponad 150 metrów pojawił się asfalt. Koszt robót wyniósł 264 531,99 zł. Przebudowa drogi odbywała się w ramach zadania „Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla”, na realizację którego pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.

droga w Skidniowie

Zakończono prace budowlane przy kolejnej z kilku dróg w gminie Kotla. W miejscowości Skidniów przebudowano drogę gminną na działce nr 243. Na 200 metrowym odcinku pojawił się asfalt. Przebudowa drogi odbywała się w ramach zadania „Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla”, na realizację którego pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Koszt robót wyniósł 319 643,89 zł.
Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.

ulica Polna w Kotli

Kolejna przebudowana droga w gminie Kotla. Na odcinku 460 metrów na ulicy Polnej w Kotli pojawił się asfalt, wprowadzono organizację ruchu i wbudowano znaki drogowe. W celu zwiększenia bezpieczeństwa powstały również progi zwalniające. Wartość inwestycji to 596 405,40 zł.

-W 2020 roku utwardziliśmy tę drogę. Następnym etapem było położenie asfaltu. Skutecznie pozyskujemy środki na ważne gminne inwestycje drogowe. Efekty wykorzystania tych środków widoczne są w całej gminie- informuje wójt.

Środki na tę inwestycję Gmina Kotla pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

ulica Słoneczna w Kotli

Informujemy mieszkańców, że na ulicy Słonecznej wprowadzono zmiany organizacji ruchu. Na drodze tej obowiązuje ruch jednokierunkowy. Prosimy o dostosowanie się do znaków drogowych.

 
 
facebook