Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Trwają prace w budynku dawnej szkoły filialnej w Chociemyśli z przeznaczeniem na świetlicę wiejską. Wykonawcą robót jest Zakład Budownictwa Ogólnego, Wykonawstwo Robót Ogólnobudowlanych i Instalacyjnych Zbigniew Kłos ze Wschowy. Planowane prace planuje się zakończyć w maju 2024 r.

Zakres zadania obejmuje m.in. modernizację pomieszczeń, wykonanie nowych sieci elektrycznych, generalny remont wszystkich pomieszczeń, zakup niezbędnego wyposażenia. Budynek będzie dostosowany do osób niepełnosprawnych.

- Już wkrótce mieszkańcy będą mieli obiekt, w którym będą mogli się spotykać i organizować swoje sołeckie wydarzenia. W sołectwie Chociemyśl mamy liczne grupy społeczne, które w tym obiekcie będą miały miejsce spotkań.– przekazuje p.o. Wójta Kamila Suchocka - Szperlik.

Wartość robót budowlanych w budynku w Chociemyśli wyniesie 821 728,97 zł i w 85% finansowana jest z pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Edycja 2 zadanie „Przebudowa i modernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Kotla”.

 pl_lad_

 

 
 
facebook