Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
Remont świetlicy wiejskiej w Chociemyśli

W Chociemyśli nadal trwają prace związane z przebudową dawnej szkoły filialnej na świetlicę wiejską. Przebudową budynku zajmuje się Zakład Budownictwa Ogólnego, Wykonawstwo Robót Ogólnobudowlanych i Instalacyjnych Zbigniew Kłos ze Wschowy. Termin zakończenia prac planowany jest na maj 2024 roku.

W ramach zadania modernizowane są pomieszczenia, zakupione zostanie niezbędne wyposażenie oraz wykonana będzie nowa sieć elektryczna. Budynek zostanie przystosowany do osób niepełnosprawnych.

- „Cieszy nas to, w jakim tempie postępują prace związane z przebudową dawnego budynku szkoły na świetlicę wiejską. Mieszkańcy już niedługo będą mogli korzystać z nowego miejsca, w którym będą odbywały się wydarzenia Sołectwa Chociemyśl.” – mówiła p.o. Wójta Gminy Kotla Kamila Suchocka-Szperlik.

Wartość prac związanych z przebudową budynku w Chociemyśli wyniesie 821 728,97 zł. 85% tej kwoty została pozyskana w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 2 zadanie „Przebudowa i modernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Kotla”.

pl_lad_

 
 
facebook