Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
siłownia zewnętrzna w Kotli

Nasi najmłodsi mieszkańcy mogą bezpiecznie bawić się na placach zabaw, a dorośli korzystać z siłowni zewnętrznych. W ramach pozyskanych przez Gminę Kotla środków z KGHM Polska Miedź S.A  został doposażony kolejny plac zabaw. Przy Wspólnocie Mieszkaniowej „Zacisze” w Kotli zamontowano: huśtawkę wahadłową i ważkę, zestaw ze zjeżdżalnią oraz sprężynowiec. Ponadto wybudowano dwie siłownie zewnętrzne w Kotli, pierwsza służy już mieszkańcom Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”, natomiast druga mieszkańcom Wspólnoty Mieszkaniowej „Zacisze”.

W skład każdej siłowni weszły takie urządzenia jak podciąg górny i praca ręczna, orbitrek, twister wraz z wahadłem, rowerek oraz ławkę. W miejscowości Skidniówek zamontowano podciąg górny i pracę ręczną oraz orbitrek, a w Głogówku do wybudowanej wcześniej  siłowni dodano rowerek i wioślarza.

- „Mieszkańcy zgłaszali potrzebę budowy i doposażenia siłowni zewnętrznych i placów zabaw podczas spotkań jak również zebrań wiejskich. Pozyskane środki pozwoliły na realizację tych potrzeb. Dzięki projektowi mieszkańcy mogą wspólnie ćwiczyć i integrować się spędzając w aktywny sposób swój wolny czasmówi zastępca wójta Kamila Suchocka- Szperlik.

Łączny koszt modernizacji placów zabaw i siłowni zewnętrznych realizowanych w tym roku wyniósł blisko 300 tysięcy złotych i został sfinansowany w kwocie 250 tys. zł środkami pozyskanymi z KGHM Polska Miedź S.A. Ponadto Gmina Kotla ubiega się również o środki unijne w ramach podejścia Leader objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania dla zakresu budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznych powstałych przy spółdzielni i wspólnocie.

Wykonawcą zadań była firma 4STB sp. z o.o. z Zielonej Góry.  

Wszystkim życzymy bezpiecznej zabawy oraz miłego odpoczynku na świeżym powietrzu.

 

logotyp-kghmgklogo-stawy-glogowko

 

 

 

 
 
facebook