Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
uczestnik kotlactive

Ależ to były emocje!

Rowy melioracyjne, ścianki, małpi gaj, piec oraz staw to tylko niektóre przeszkody, z którymi musiało się zmierzyć ponad 200 uczestników drugiego Biegu Katorżniczego KotlActive Forest Run. Bieg odbył się w sobotę,  18 maja na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli.

Uczestnicy mieli do pokonania przeszkody na dwóch dystansach 8 i 14 km, a klasyfikacja podzielona była dodatkowo na kobiety i mężczyźni. Najlepszy zawodnik na dystansie 14 km pokonał trasę w ciągu 1:10:20 i był nim Tomasz Danielkiewicz, drugi na podium był Grzegorz Jankowski z wynikiem 1:10:31, trzeci Adrian Rurkowski osiągnął wynik 01:10:42, zaś w kategorii kobiet najlepszą na 14 km okazała się Anna Zaczyńska z wynikiem 1:34:14. Druga na podium stanęła Marietta Kamińska, która pokonała trasę w czasie 1:43:40. Trzecie miejsce zajęła Monika Rząsa z wynikiem 01:44:18. Na trasie 8 km zwycięzcą był  Karol Winniczuk z wynikiem 00:49:32, drugi na podium stanął Piotr Piotrowski - 00:50:51,  natomiast trzecie miejsce należało do Jakuba Plewko - 00:52:11. Zwyciężczynią na dystansie 8 km była Elżbieta Kowalewska z wynikiem 1:00:59. Druga na podium stanęła Sara Gościewicz z czasem 1:03:37, Paulina Bukowczyk ukończyła trasę na trzecim miejscu z wynikiem 1:10:16.

Podczas wydarzenia dodatkowe atrakcje przygotowali KIKO+ Centrum Sportowe oraz Progress. Na ich stoisku można było skorzystać z bezpłatnych ofert tj. wykonanie testu wydolnościowego na Assault Air Bike, pomiar składu ciała zajęć na trampolinach, zajęć Kettlebell, zajęć Pilates z elementami jogi, przygotowali również warsztaty „Pozbądź się bólu pleców, czyli jak się ruszać by być zdrowym“.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, którzy mieli tego dnia do dyspozycji bezpłatne dmuchańce. Przygotowano dla nich mini tor przeszkód, konkurencję sportową „bieg z rodzicem” oraz pokaz baniek mydlanych.

Przygotowywanie biegu to efekt współpracy wielu instytucji i osób. Organizatorami biegu byli: Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Nadleśnictwo Głogów.

- „Wielkie podziękowana dla KotlActive Team, którzy całymi dniami budowali przeszkody, z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy drugiej edycji biegu. Dziękuję, wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu tego biegu, a szczególnie Wam drodzy uczestnicy za ten dzień pełen emocji”- mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

O bezpieczeństwo dbało 55 strażaków z jednostek OSP Powiatu Głogowskiego: Ruszowice, Jaczów, Serby, Brzeg Głogowski, ORW Głogów, Piersna, Kotla, Grochowice, Chociemyśl. Wspierał ich również COR-MED Michał Konys.

Wydarzenie wspierali wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli.

Partnerzy:
KIKO + Centrum Sportowe, Progress Strength & Conditioning, OSP Kotla, OSP Chociemyśl, OSP Grochowice, Sport Górski – Jerzy Górski, „CEG-ROL” – Tomasz Kurosz, TOP-POLIGRAFIA sp.c., Artur Rutkowski.
Sponsorzy:
Powiat Głogowski, Prezydent Miasta Głogowa, SOBOTA Sp. z o.o., TBS Głogów Sp. z o.o., PWiK Głogów Sp. z o.o., Strefa 998, Bank Spółdzielczy we Wschowie, TWIST, PDB, Tartak Almar, Qubus Hotel.

Na koniec dnia muzycznie wszystkim umilał czas podczas majówkowej zabawy tanecznej DJ Zgrywus.

Widzimy się za rok!:)
 
 
facebook