Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Do szkoły w sobotę? Dlaczego nie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotli uczestniczący w zajęciach z chemii opartej na metodzie eksperymentu w ramach projektu „Rozwój edukacji w Gminie Kotla” w maju  uczestniczyli w 3-4 godzinnych sobotnich warsztatach.

Podczas nich poznali chemię wykonując eksperymenty chemiczne przy użyciu codziennych artykułów gospodarstwa domowego. Dzięki czemu abstrakcyjne koncepcje, które pozornie trudno wyjaśnić, stają cię zrozumiałe – wyjaśnia pani Renata Dobrowolska – Fischer prowadząca zajęcia.

W zajęciach bierze udział 16 uczniów podzielonych na dwie grupy. Przed nimi jeszcze jedno takie spotkanie, gdzie poznają kolejne reakcje chemiczne zachodzące wokół nich w domu czy w przyrodzie.

logo-rozwoj-edukacji

Projekt pn. „Rozwój edukacji w Gminie Kotla” realizowany jest przez Gminę Kotla w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 działanie: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, poddziałanie: 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej i współfinansowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Całkowita planowana wartość projektu wynosi 798 837,50 zł w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 679 011,87 zł, dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 79 883,75 zł i z budżetu Gminy Kotla 39 941,88 zł.

 

 
 
facebook