Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
uczestnicy klubu seniora

Luty w Klubie Seniora zaczął się wyjazdem do Multikina Głogów na seans filmowy pt. "Na Twoim miejscu". Film polskiej produkcji wzbudził wiele radości i uśmiechu oraz pozwolił się zrelaksować Uczestnikom Klubu Seniora. 24 lutego Uczestnicy Klubu Seniora wieczór spędzili w Teatrze Lubuskim oglądnęli spektakl muzyczny pt.: "Słodkie lata 20...30..." Wszyscy dobrze się bawili. 

Uczestnicy Klubu Seniora podtrzymali także tradycję Tłustego Czwartku i w miłej atmosferze przy kawie i herbacie spędzili ten dzień. W lutym w Klubie Seniora odbyło się Spotkanie profilaktyczne, podczas którego Uczestnicy Klubu Seniora wysłuchali prezentacji na temat utraty słuchu oraz poddali się badaniom przesiewowym. Lekarz Remigiusz Szczepanowski specjalista kardiolog odwiedził Klub Seniora w ramach zajęć Spotkania ze specjalistą. Poruszył temat "Nadciśnienia tętniczego", wytłumaczył jak prawidłowo i często mierzyć ciśnienie, co ma wpływ na podwyższenie ciśnienia oraz jaką dietę stosować aby nasze ciśnienie było w normie. Odpowiedział na wszystkie pytania, które zadawali Uczestnicy Projektu. Na zajęciach kulinarnych Uczestnicy Projektu wraz z P. Bożenką przygotowali potrawy charakterystyczne kuchni śródziemnomorskiej takie jak: ryż pomidorowy, filet z kurczaka z warzywami, a na deser pyszna panna cotta. "Żywienie w niestrawności" było tematem spotkania z dietetykiem. Pani Bożenka dała cenne wskazówki czego Uczestnicy Projektu nie powinni, a co powinni jeść aby nie doprowadzić do niestrawności żołądka.  Podczas konsultacji z psychologiem P. Monika klubowy psycholog podsumowała zajęcia aby uzyskać informacje zwrotne z grupy.

Uczestnicy Klubu Seniora dokonali oceny mocnych i słabych stron z realizacji zajęć. Przekazali ponadto komunikaty wspierające dla uczestników grupy. Podczas zajęć z rękodzieła z gościem Uczestnicy Projektu wykonali wspólnie z P. Elą kwiatki z krepiny, które posłużą do wykonania Palmy wielkanocnej.
Na zajęciach malarskich pod okiem i z pomocą P. Marioli Uczestnicy Klubu Seniora wykonali piękne prace malowane akwarelą - martwa natura. Z P. Martą na zajęciach ruchowych – gimnastyce Uczestnicy klubu Sniora wykonali ćwiczenia rozciągające z laską gimnastyczną, a po ćwiczeniach P. Marta wykonała każdemu z Uczestników Projektu masaż rozluźniający smovey.
rozwoj-uslug-spolecznych
 
 
facebook