Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
uczestnicy klubu seniora

 

Styczeń w Klubie Seniora upłynął twórczo i atrakcyjnie, wiele się działo. Podczas stałych zajęć z rękodzieła uczestnicy projektu stworzyli zimowe lampiony, a następnie koszyczki z szyszkowymi kwiatkami, wykazali się jednak dużą inwencją twórczą i zamiast utworzyć koszyczki według zaproponowanego szablonu wykonali własne oryginalne projekty. Nie zabrakło gier stolikowych oraz ćwiczeń pamięci. Klubowy psycholog Pani Monika zawsze dba o zdrowie psychiczne uczestników projektu, tym razem spotkanie grupowe dotyczyło postanowień noworocznych, które mają wpływ na zmiany w życiu.

Pani Bożenka podczas spotkania z dietetykiem omówiła z uczestnikami zalecenia dietetyczne przy nadciśnieniu tętniczym. Uczestnicy projektu dowiedzieli się co można spożywać, a co unikać aby nie dostać nadciśnienia. Na zajęciach kulinarnych uczestnicy Klubu Seniora przygotowali pyszną sałatkę, sos tysiąca wysp oraz paszteciki z nadzieniem warzywnym. Pani Bożenka zadbała aby na talerzach było zdrowo i kolorowo. W każdy wtorek odbywają się zajęcia ruchowe – gimnastyka, które pozwalają zachować lepszą kondycję i samopoczucie, dba o to Pani Marta. Styczniowe zajęcia odbyły się na siedząco ale mino to trzeba było włożyć w ćwiczenia trochę siły.

Działania w Klubie Seniora w Kotli są realizowane w ramach projektu "Rozwój usług społecznych w Gminie Kotla", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Włączenie społeczne, Działanie 9.2: Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych.

rozwoj-uslug-spolecznych

 

 
 
facebook