Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
uczestnicy z klubu seniora

„Człowiekiem jestem, nic co ludzie nie jest nam obce” – mawiał Terencjusz, to prawda, że nie jest obce, ale może być wstydliwe i powodować, że wycofujemy się z życia społecznego, a często nawet rodzinnego. Pozostajemy w domu, gdyż obawiamy się, że coś się wydarzy, co nas upokorzy czy też zawstydzi.
W dniu 01.12.2021 r. w Klubie Seniora odbyło się spotkanie profilaktyczne związane z trudnym i wstydliwym tematem w życiu każdego człowieka – inkontynecją, czyli nietrzymaniem moczu. Powodów nietrzymania moczu jest wiele, ale ze skutkami można sobie radzić w sposób bezpieczny, higieniczny i bardzo dyskretny. Prelegentki nie tylko opowiedziały o kłopotliwym temacie, ale przede wszystkim w bardzo przystępny sposób pokazały środki zaopatrzenia medycznego, które zdecydowanie ułatwią komfort życia, każdemu kto się tym problemem boryka.

Uczestnicy spotkania mogli dopytać i doradzić się indywidualnie, co powinni stosować, aby komfort życia nie był zdominowany przez ten bardzo intymny i wstydliwy problem. Na koniec spotkania Uczestnicy otrzymali drobne praktyczne upominki, a Panie, które przybliżyły nam temat również w ramach podziękowania otrzymały upominki wykonane w Klubie Seniora.
Było to koleje i na pewno nie ostatnie spotkanie z zakresu profilaktyki mające na celu poprawę jakości życia naszych Klubowiczów.

rozwoj-uslug-spolecznych

 
 
facebook