Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
uczestniczka z klubu seniora

Listopad w Klubie Seniora upłynął trochę nostalgicznie, trochę wspominkowo. Jednakże nie wpłynęło to na aktywność w Klubie Seniora. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na zajęciach z rękodzieła z p. Anią Uczestnicy projektu stworzyli piękne bukiety z kolorowych jesiennych liści. Powstały śnieżynki, które wprowadziły Klubowiczów w zimową atmosferę i ozdobią okna Klubu Seniora. Pod koniec miesiąca Seniorzy zaczęli tworzyć piękne bombki i ozdoby choinkowe, będą bardzo cenne, gdyż wykonane własnoręcznie.
Wiele radości ale i trudu przyniosły zmagania podczas ćwiczeń terapeutycznych, czy też gier stolikowych. Konsultacje z psychologiem „Sztuka przebaczania” – to chyba jedna z najtrudniejszych umiejętności. Przebaczanie nie przychodzi nam łatwo, rodzi się w bólu, nierzadko powoduje nasz opór. Czy zatem należy przebaczać? Te i inne pytania przychodzą do naszej głowy w momencie, kiedy ból wewnętrzny i smutek na skutek zadanych krzywd stają się dla nas znaczącym obciążeniem, zabierają radość życia i odtwarzają na nowo pieśń przeszłości w dniu dzisiejszym. Na te trudne pytania mogli Uczestnicy Klubu odpowiedzieć podczas listopadowych konsultacji z p. Moniką.

Zajęcia kulinarne w listopadzie z P. Bożenką odbyły się na słodko, aromatycznie i z nutą nostalgii, gdyż upiekła z Uczestnikami projektu z okazji 11 Listopada w formie rogalików, a także ciasteczka z jabłkiem, na przekąskę. Pani Marta na zajęciach ruchowych zadbała o sprawność i zdrowie fizyczne Klubowiczów.
Na spotkaniu z dietetykiem P. Bożenka pokazała cukrzycę od strony praktycznej, tj wyjaśniła jaką dietę stosować, gdy chorujemy na cukrzycę. Jak radzić sobie z nią i regulować odpowiednimi składnikami pożywienia, co wolno, a czego nie powinno się spożywać Poinformowała również o możliwości korzystania z gotowych diet, które są umieszczone na portalu diety.nfz.gov.pl. Pani Bożenka omówiła również techniki sporządzania posiłków, a na koniec wykładu dietetyczka omówiła niekorzystny wpływ sztucznych środków słodzących na organizm ludzki. Spotkanie zakończyło się dyskusją i odpowiedziami na pytania Uczestników.
Odbyło się również spotkanie z prawnikiem dla naszych Klubowiczów P. Agnieszka wyjaśniła kwestię – obowiązku alimentacyjnego wobec rodziców i dziedziczenie spadku. Uczestnicy Klubu Seniora mogli przybliżyć sobie nękające ich wątpliwości i je rozwiać, dopytać indywidualnie o konkretne sytuacje w swoich rodzinach – to są bardzo trudne, ale bardzo istotne tematy.
Nową formą rękodzieła, którą poznali Uczestnicy Klubu Seniora było malowanie na szkle, które początkowo nie bardzo zainteresowało Klubowiczów. Jednakże, kiedy pani Renata sukcesywnie zachęciła i wtajemniczyła Seniorów w tę sztukę, powstały przepiękne prace, które można zobaczyć w galerii zdjęć lub na żywo w Klubie Seniora.
Uczestnicy zajęć z rękodzieła mogli też obejrzeć prace rękodzielnicze naszego Gościa, największe zainteresowanie wzbudziła biżuteria zrobiona przez p. Renatę. No cóż kobiety są jak sroczki lubię błyskotki.
Uczestnicy Klubu Seniora wraz z pracownikami przygotowali piękny montaż słowno – muzyczny dotyczący tak ważnego dla wszystkich Polaków święta, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości – film jest zamieszczony na stronie facebookowej Klubu – zapraszamy!
Ważnym wydarzeniem był też aktyny udział Klubu w Akcji charytatywnej na rzecz mieszkanki Kotli p. Doroty walczącej z chorą, za którą trzymamy mocno kciuki i życzymy dużo zdrowia!

rozwoj-uslug-spolecznych

 

 
 
facebook