Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

W tym roku obecni trzecioklasiści już 25 września wyjadą na zieloną szkołę w górach. Zaplanowano dwutygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Karkonoszach. Górski klimat, świeże powietrze doskonale wpłynie  na poprawę zdrowia naszych dzieci.

W czasie pobytu uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach lekcyjnych jak również w szeregu atrakcji  takich jak spacery po górach, wycieczka do Dino Parku, ognisko, dyskoteki. Dzieci będą miały dostęp do Centrum Rekreacji gdzie mieści się sala fitness,  basen, zjeżdżalnie, masaże podwodne i punktowe.

„Koszt wyjazdu uczniów wyniesie ponad 122 tys. zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym.” – wyjaśnia Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla. Dodatkowo Gmina Kotla pokryje koszt wynagrodzenia opiekunów dzieci.

Przypomnijmy, że Fundacja KGHM Polska Miedź udzieliła wsparcia Gminie Kotla już po raz 11. Dotychczas z wyjazdów skorzystało już 435 dzieci, a dofinansowanie na ten cel wyniosło 856 320,00 zł.

fundacja_kghm

 
 
facebook