Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
dzieci na zielonej szkole

33 uczniów ze szkoły w Kotli powróciło już z Zielonej Szkoły w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy zostali zakwaterowani w komfortowo wyposażonych pokojach w hotelu „Bornit”, gdzie mieli do dyspozycji Centrum Rekreacji (basen pływacki, strefa wodnych zabaw), plac zabaw, bilard, kręgle i piłkarzyki. Pobyt  na zielonej szkole urozmaicony był dyskotekami, ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz dwiema grami terenowymi w pobliskich lasach. W trakcie zielonej szkoły dzieciom zorganizowano wiele innych atrakcji, t.j..: wyprawa do Królestwa Ducha Gór, zwiedzanie domu Carla i Gerharta Hauptmanów, zwiedzanie i udział w warsztatach szklarskich w „Leśnej hucie” w Szklarskiej Porębie, wycieczka do Świeradowa Zdrój – udział w grze miejskiej „Świeradów Zdrój – detalami opowiedziany”, wjazd gondolą na Stóg Izerski oraz pobyt w Dinoparku w Szklarskiej Porębie.                 

Dwutygodniowy pobyt w górach szybko minął. Uczniowie wrócili wypoczęci, zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli. -Koszt wyjazdu uczniów wyniósł 122 100 złotych i w całości został sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym. W tym roku koszt wyjazdu 1 ucznia wyniósł 3 700 złwyjaśnia Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

- Zielona Szkoła jest niezwykłym przeżyciem naszych uczniów. Dla niektórych z nich był to pierwszy tak długi pobyt bez rodziców. Wyjazd służył poprawie zdrowia uczniów, w programie były codzienne wizyty na basenie, spacery  górskimi szlakami oraz opieka pielęgniarska. Atrakcji nie brakowało, a dzieci wróciły zadowolone - dodała Halina Ignacik Dyrektor ZSP w Kotli.

fundacja_kghm

 

 
 
facebook