Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski

W budynku Urzędu Gminy prace budowlane na finiszu, co cieszy oko. Trwają prace wykończeniowe m.in. montowana jest stolarka drzwiowa, panele, malowane są ściany, zamontowano również panele fotowoltaiczne.

Nie możemy się doczekać, budynek jest nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie w komfortowych warunkach. Poprzez przebudowę i dobudowanie nowego skrzydła wszystkie referaty będą w jednym miejscu co ułatwi mieszkańcom załatwienie spraw formalnych bo jak pamiętacie Państwo referat wodno-kanalizacyjny czy biuro Komendanta Gminnego OSP działały w innym budynku.

Przypomnijmy, że na realizację tego zadania przebudowy dwóch budynków użyteczności publicznej (GOZ Kotla  i UG Kotla) pozyskano środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej wysokości 10,6 mln zł. 

GOZ

Obecnie trwają prace przy elewacji Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kotli. Będzie pięknie!

budynek urzędu gminy

Co słychać na placach budowy?
Wykonawca zakończył kolejny etap prac budowlanych. W budynku Urzędu Gminy Kotla położono tynki, ułożono płytki ceramiczne na podłogach i ścianach, a także zamontowano windę.
Natomiast w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Kotli wykonawca częściowo zamontował instalacje wewnątrz budynku, zamontowano windę oraz powstała nowa klatka schodowa.
Na realizację zadania Gmina Kotla pozyskała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej wysokości 10,6 mln zł. 

budynek  urzędu gminy

Tak obecnie wyglądają budynki Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Zdrowia.
W budynku urzędu trwają prace instalacyjnie i przygotowawcze do robót wykończeniowych wewnątrz budynku oraz prace elewacyjne w zakresie termoizolacji. Natomiast w budynku GOZ trwają prace związane z ociepleniem dachu, fundamentów, elewacji i ścian budynku. W środku wykonano demontaż instalacji elektrycznych i sanitarnych.

Na realizację tego zadania pozyskano środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej wysokości 10,6 mln zł. 

urząd gminy kotla

W budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kotli trwają prace rozbiórkowe, demontowane jest dosłownie wszystko. Następnym krokiem będzie budowa szybu windy. Natomiast w budynku Urzędu Gminy prace postępują, pracownicy kładą legary stalowe pod konstrukcję dachu, aby zamknąć stary budynek. Wewnątrz budynku stawiane są konstrukcje ścian nośnych i działowych, a także wykonano izolację ścian fundamentowych.

Na realizację tego zadania pozyskano środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej wysokości 10,6 mln zł. 

 
 
facebook