Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
laboratoria przyszłości zdjęcie uczniów

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli drugi rok z rzędu rozwijali swoje umiejętności i pasje dzięki nowocześnie wyposażonej pracowni technicznej, kuchennej oraz pracowni do robótek ręcznych. Dzieci aktywnie korzystały ze sprzętu i brały udział w zajęciach w tych nowoczesnych pracowniach. Przypomnijmy, że Gmina Kotla pozyskała środki w wysokości 105 tys. zł w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.  To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. To nie tylko lekcje, ale prawdziwa podróż po świecie wiedzy i kreatywności.  Po wakacjach startujemy znowu, pełni energii i gotowi na kolejne wyzwania! 

Uczniowie SP Kotla

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli mają możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności już drugi rok z rzędu! Dzięki nowoczesnym pracowniom technicznym, kuchennym oraz do robótek ręcznych, dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach, korzystając z nowego sprzętu.
Warto dodać, że Gmina Kotla zdobyła 105 tys. zł na te pracownie w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Ta inicjatywa edukacyjna, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech, to nie tylko lekcje, ale także ekscytująca podróż po świecie wiedzy i kreatywności!

chłopiec

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli mają już drugi rok szkolny z rzędu możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji dzięki nowocześnie wyposażonej pracowni technicznej i kuchennej oraz pracowni do robótek ręcznych. Dzieci aktywne korzystają ze sprzętu i biorą udział w zajęciach w nowoczesnych pracowniach.

Przypomnijmy, że Gmina Kotla pozyskała środki w wysokości 105 tys. zł w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. To nie tylko lekcje, to prawdziwa podróż po świecie wiedzy i kreatywności. 

uczeń

Gmina Kotla realizuje Program „Laboratoria przyszłości”, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły mają wspaniałe warunki do nauki i ekspresji. Jak już chwaliliśmy się wcześniej wyposażyliśmy pracownie kulinarno-techniczne jak również zakupiliśmy obszerny zbiór sprzętu audio-wideo, który pomógł stworzyć  pracownię multimedialną.

Dzieci mają do dyspozycji sprzęt audio-video: profesjonale nagłośnienie, oświetlenie, aparat fotograficzny z funkcją kamery wraz ze statywem, gimbal, mikrofony, które pozwalają do stworzenia mini studia nagrań.

-„Szkolna telewizja, filmy tematyczne, podcasty, a może występy muzyczne? Możliwości wykorzystania tego typu urządzeń jest wiele J Do dzieła Młodzi!”mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

zajęcia szycia na maszynie

Szyję na maszynie! – uczniowie z Kotli uczą się sposobu szycia i ściegów na maszynie. Zajęcia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości prowadzi Wiesław Sobolewski. Gmina Kotla na ten cel pozyskała 105 000 zł  w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.
- Uczniowie klas piątych korzystając ze sprzętu Laboratorium przyszłości, uczyli się szycia na maszynie. Dla większości uczniów, było to pierwsze zetknięcie się z maszyną, co dawało im wiele radości i z chęcią wykonywali pierwsze szycie. – mówi Wiesław Sobolewski, nauczyciel SP w Kotli

 
 
facebook