Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
chłopiec

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli mają już drugi rok szkolny z rzędu możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji dzięki nowocześnie wyposażonej pracowni technicznej i kuchennej oraz pracowni do robótek ręcznych. Dzieci aktywne korzystają ze sprzętu i biorą udział w zajęciach w nowoczesnych pracowniach.

Przypomnijmy, że Gmina Kotla pozyskała środki w wysokości 105 tys. zł w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. To nie tylko lekcje, to prawdziwa podróż po świecie wiedzy i kreatywności. 

uczeń

Gmina Kotla realizuje Program „Laboratoria przyszłości”, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły mają wspaniałe warunki do nauki i ekspresji. Jak już chwaliliśmy się wcześniej wyposażyliśmy pracownie kulinarno-techniczne jak również zakupiliśmy obszerny zbiór sprzętu audio-wideo, który pomógł stworzyć  pracownię multimedialną.

Dzieci mają do dyspozycji sprzęt audio-video: profesjonale nagłośnienie, oświetlenie, aparat fotograficzny z funkcją kamery wraz ze statywem, gimbal, mikrofony, które pozwalają do stworzenia mini studia nagrań.

-„Szkolna telewizja, filmy tematyczne, podcasty, a może występy muzyczne? Możliwości wykorzystania tego typu urządzeń jest wiele J Do dzieła Młodzi!”mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

zajęcia szycia na maszynie

Szyję na maszynie! – uczniowie z Kotli uczą się sposobu szycia i ściegów na maszynie. Zajęcia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości prowadzi Wiesław Sobolewski. Gmina Kotla na ten cel pozyskała 105 000 zł  w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.
- Uczniowie klas piątych korzystając ze sprzętu Laboratorium przyszłości, uczyli się szycia na maszynie. Dla większości uczniów, było to pierwsze zetknięcie się z maszyną, co dawało im wiele radości i z chęcią wykonywali pierwsze szycie. – mówi Wiesław Sobolewski, nauczyciel SP w Kotli

uczniowie

Mistrzowie techniki w ramach zajęć korzystali z zestawów w Laboratorium Przyszłości tworząc różnego rodzaju obwody elektryczne, sygnalizacyjne, alarmy i symulatory gier kosmicznych. Jedna z grup stworzyła radioodbiornik FM. Zajęcia przyniosły dużo radości i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

lekcje fizyki w szkole

Gmina Kotla realizuje Program „Laboratoria przyszłości”, dzięki któremu w szkole w Kotli uczniowie mają wspaniale wyposażone pracownie, a co za tym idzie ciekawe zajęcia lekcyjne. W styczniu prezentujemy Państwu lekcje fizyki. W ramach tego projektu do pracowni fizycznej zakupiono m.in. zestawy elektroniczne, eksperymenty do demonstracji obwodu prądu, pola magnetycznego, energii wiatrowej, wodnej, różnego rodzaju sprężyny, krążki, soczewki, mierniki oraz wahadła do nauki praw fizyki. Brzmi ciekawie prawda? Laboratoria Przyszłości zakłada stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

- Lekcje fizyki mogą być ciekawe o czym przekonali się uczniowie naszej szkoły. Przypomnijmy, że na ten cel Gmina Kotla pozyskała 105 tys. zł w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości – informuje wójt.

 
 
facebook