Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

Gmina Kotla informuje, że na terenie gminy zakończono budowę światłowodu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Niestety mimo próby rozbudowy sieci internetowej na obszar całej gminy rozmowy z beneficjentem projektu firmą Fibee I Sp. z o. o. nie odniosły zamierzonego skutku. Również interwencja bezpośrednio w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiedzialnym za „Program Operacyjny Polska Cyfrowa” nie umożliwiła rozbudowy inwestycji o pominiętych mieszkańców.

Istniej jednak możliwość ujęcia pominiętych adresów w przyszłych programach budowy szybkiego dostępu do sieci Internet. Jednak uzależnione jest to od ilości zgłoszeń tak zwanych „białych plam”, czyli punktów adresowych, które nie znajdują się w zasięgu sieci dostępu do Internetu umożliwiającej świadczenie usług dostępowych o przepustowości co najmniej 30 Mb/s.

Prosimy o zgłaszanie takich punktów adresowych pod adresem udostępnionym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz od 1 stycznia 2023 r. zapotrzebowanie na usługę internetową można zgłaszać również przez platformę Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego dostępną na stronie: https://internet.gov.pl

 
 
facebook