Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
biesiada dla seniorów
Prawie 100 seniorów w wieku 65+ odpowiedziało na zaproszenie Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Haliny Przybylskiej, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli Iwony Adamczak i uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Seniora.
Spotkanie odbyło się dzisiaj, 4 listopada br. w Kotli. - Jest mi niezmiernie miło, że po covidowej przerwie możemy się spotkać w takim gronie i wspólnie świętować – mówił podczas spotkania Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.
Biesiadę prowadził Zespół BAJER, który zabawiał seniorów piosenkami. Śpiewały również członkinie Klubu Seniora oraz dzieci z zajęć wokalnych Gminnego Ośrodka kultury i Sportu w Kotli. Podczas spotkania miał miejsce wernisaż, prace wykonane zostały przez uczestników Klubu Seniora w ramach projektu pn."Rozwój usług społecznych w Gminie Kotla" realizowanego przez GOPS w Kotli.
Oprócz tego każdy senior tradycyjnie otrzymał upominek.
W spotkaniu udział wzięli: Przewodniczącą Rady Gminy Halina Przybylska, Zastępca Wójta Kamila Suchocka-Szperlik, Sekretarz Gminy Ewa Konarska-Jóźwiak, Dyrektor GOPS Dorota Młodecka oraz sołtysi. Spotkanie prowadziła Dyrektor GOKiS Kotla Iwona Adamczak. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.
- To już piąta edycja  Dnia Seniora. Spotkanie było świetną okazją do wspólnej biesiady, zabawy, rozmów oraz spędzenia wolnego czasu w miłej atmosferze- mówi Dyrektor GOKiS Iwona Adamczak
- Cieszę się , że w naszej gminie są takie spotkania. Nam starszym potrzebne są takie wyjścia. Corocznie z mężem przychodzimy i dobrze się bawimy. Dziękujemy!- mówiła Pani Maria.
 Serdeczne podziękowania organizator kieruje do Pani Haliny Ignacik Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli za udostępnienie sali gimnastycznej oraz do Pań z sołectw Głogówko, Kozie Doły, Kulów i Zabiele za upieczenie ciasta.

 
 
facebook