Witamy na stronie
Urzędu Gminy Kotla
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
uczestnicy klubu seniora

Działania w Klubie Seniora w Kotli są realizowane w ramach projektu "Rozwój usług społecznych w Gminie Kotla", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Włączenie społeczne, Działanie 9.2: Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych. Wrzesień w Klubie Seniora upłynął bardzo atrakcyjnie dla Uczestników Projektu. Oprócz stałych zajęć w klubie w tym miesiącu uczestniczyli również w Święcie Pieczonego Ziemniaka i wycieczce do Trzęsacza. Podczas spotkania z dietetykiem P. Bożenka prowadząca zajęcia przekazała cenne rady jak zdrowo się żywić. Uczestnicy Projektu chętnie wykorzystują wskazówki jakie daje im Pani Bożenka.

klub seniora

Sierpień w Klubie Seniora przebiegł przyjemnie ale również pracowicie. Wiele ciekawych zajęć się odbyło. Seniorzy mogli się spotkać z sobą, porozmawiać, wspólnie stworzyć wspaniałe wytwory rękodzielnicze jak i zrelaksować się i odpocząć od codziennych spraw domowych. W ramach działań na sierpniowych zajęciach malarskich Uczestnicy Projektu malowali pod czujnym okiem P. Marioli suchymi pastelami. Wykonali przepiękne kompozycje kwiatowe oraz martwą naturę.

szkolenie

W dniu 18-19 sierpnia 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotli odbyło się szkolenie dla 13 opiekunów faktycznych – uczestników projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Kotla” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Włączenie społeczne, Działanie 9.2: Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych.

Tematyką szkolenia była opieka nad osobą zaburzoną psychicznie. Bardzo delikatna, ale również bardzo trudna dziedzina dotycząca opieki nad osobami z trudnościami psychicznymi, które pozostają pod opieką najbliższych członków rodziny.

klub seniora

Lipiec w Klubie Seniora upłynął twórczo i pracowicie, obfitował w wiele ciekawych zajęć nie tylko tych stałych w harmonogramie ale również dodatkowych. 13 lipca w Klubie Seniora odbyło się Spotkanie ze specjalistami. Tym razem była to Pani Kasia - trycholog. Przekazała Uczestnikom Projektu bardzo cenne informacje, jak dbać o skórę głowy i włosy. Opowiedziała o rodzajach włosów i jak je pielęgnować. Uczestnicy Klubu mieli możliwość porozmawiać z Panią Kasią i uzyskać indywidualną poradę. Na koniec jednak było najlepsze, ponieważ Pani trycholog zbadała każdemu z Uczestników Klubu włosy specjalistyczną kamerą do badania i omówiła stan włosa.

uczestnicy klubu seniora

Pani Bożenka przygotowała na grilla takie smakołyki jak: kiełbaska, karkówka, kaszanka, szaszłyki oraz pyszne sałatki. Nie zabrakło także męskiej ręki Pana Tadeusza Uczestnika Klubu Seniora, który wraz z Panią Bożenką nadzorował grilla.
Działania w Klubie Seniora w Kotli są realizowane w ramach projektu "Rozwój usług społecznych w Gminie Kotla", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Włączenie społeczne, Działanie 9.2: Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych.

 
 
facebook